להיות שף פרטי עבור מיליונרים זה בעצם עבדות מכוונת עם הטבות

ברגע שהגעתם לנקודה מסוימת בחיים, כל סכום של X דולר מעבר לזה לא ישמח אתכם יותר. אני פוגש שפע של ממזרים עשירים ועלובים שכועסים על כל הדברים האלה. הם צריכים להיות מאושרים ולחיות חיים נפלאים. אבל הם פשוט אנשים.

 

ברוך שובכם לווידוי המסעדות, שם אנו מדברים עם הקולות הבלתי נשמעים של ענף המסעדנות, הן מקדמת הבית והן מהבית האחורי, על מה שקורה באמת מאחורי הקלעים במפעלים המועדפים עליכם. לפרק זה יצאנו מחוץ לעולם המסעדנות לתוך מציאות של שף פרטי למשפחה אמידה.

 

עבדתי כל חיי בתעשיית שירותי המזון. הייתי שוטף כלים, איש עסקים, מלצר וברמן, ועבדתי בכל תפקיד במטבח. לפני ארבע עשרה שנה הפכתי להיות שף פרטי עבור מולטי מיליונר.

 

אנשים מפנטזים שיש להם שף פרטי כי זה באמת הופך את חייהם לפשוטים כל כך. ככל הנראה, הייתם מרוצים מאוד מהזמן הנוסף שבו תוכלו להתמקד בעבודה או בעיסוקי הפנאי שלכם. החיסרון האחד: הייתם מגלים שיציאה למסעדות תהיה הרבה יותר מאכזבת. אני כל הזמן שומע מהמעסיק שלי שהארוחות בחוץ "לא טובות כמו מה שאתה מכין לנו." רק תחשבו כמה זה יהיה נחמד לקבל אוכל ממש טוב, עשוי כמו שאתם אוהבים, שלוש פעמים ביום, חמישה ימים בשבוע. אלה חיים לא רעים.

 

המעסיק שלי כמעט ולא דורש ממני דרישות לגבי מה שהוא רוצה לאכול. לרוב, הוא לא יודע מה הוא אוכל עד שהוא מתיישב בשולחן. מעטים האנשים שהיו מוכנים לסמוך כל כך על מישהו עם התזונה שלהם, ולכן אני בהחלט יוצא מן הכלל בענף – אני מקבל את כל ההחלטות שקשורות לתכנון התפריט והקניות של הבית. מדי פעם הוא אולי יגיד שהוא במצב רוח למשהו מיוחד, אבל חוץ מזה – הכל תלוי בי.

 

זה הרבה יותר מרגיע מעבודה רגילה במסעדה, כך שהלחץ אינו מהווה בעיה. התשלום טוב, ואי אפשר לנצח את התנאים. לפני שהתחתנתי, גרתי עם המשפחה ועברתי איתם לכל מקום. עכשיו אני מבלה את מרבית זמני במגורים עם אשתי, אך חמישה חודשים מהשנה המשפחה שאיתה אני עובד עוברת לפלורידה ואני צריך לעבור איתם. אני למעשה נפרד מהמשפחה שלי במשך חמישה חודשים מהשנה.