עונת סתיו והסוכך שלכם: טיפול במבנה הצל שלכם בזמן הכי מתאים

הקיץ רשמי מאחורינו ואנחנו מתקררים עם עונת הסתיו הזו. אבל, מה זה אומר לגבי הסוכך שלכם? בין אם יש לכם אחד בחצר האחורית או בפטיו שלכם, הטיפול בסוכך בסתיו חשוב לא פחות מאשר בקיץ.

 

ייתכן שאתם שואלים, "מדוע עליי לטרוח כשאני לא משתמש בסוכך?" ובכן, רק בגלל שאתם לא נהנים מהצל או מההגנה של הסוכך שלכם בעונת הסתיו, לא אומר שהוא עדיין לא עושה את עבודתו או שאפשר להשאיר אותו ללא טיפול. למעשה, במהלך עונת המעבר, אתם באמת רוצים לוודא שאתם דואגים לסוכך שלכם, כי אז לכלוך, פסולת, עובש, טחב ומים עלולים לגרום לו נזק.

 

בקיץ הכל יבש, אבל כשהסתיו מתגלגל לכיווננו, או גרוע מכך, החורף (ניתן גם לבצע סגירת חורף), אז הרוח נושבת והגשם יורד בכמויות. המשמעות היא שפסולת ודברים אחרים יכולים להיאסף על הסוכך שלכם ולפגוע בו.

 

להלן מספר טיפים כיצד לטפל בסוכך שלכם במהלך הסתיו:

 

  • ניקיון: זו הדרך הטובה ביותר להשאיר את הסוכך שלכם במצב נהדר. ניקוי הסוכך כרוך בשימוש בחומרים לא שוחקים ובחומר ניקוי נוזלי רך. הברישו פסולת בעדינות ותנו לסוכך שלכם להתייבש לחלוטין לפני שתורידו אותו (אם זה מה שאתם רוצים לעשות).
  • בדיקות: זכרו, עליכם לבדוק תמיד את הסוכך שלכם לפחות פעם בחודש כדי לראות אם יש קרעים, חורים או בעיות אחרות. אם אתם מתכננים להשאיר את הסוכך שלכם לעונות המעבר, דאגו לבדוק אותו לעיתים קרובות ולנקות אותו במידת האפשר.
  • תיקונים: אם אתם מוצאים קרעים, חורים או בעיות אחרות, תקנו אותם. כמו כן, וודאו שגם המסגרת שלכם במצב טוב.
  • אחסון: אחסון הסוכך הוא אופציה גם לעונות הסתיו והחורף. וודאו שאתם שומרים על הסוכך באזור יבש ושהוא נקי לפני שאתם מכניסים אותו לאחסון.
  • החלפת בדים: אם בד הסוכך שלכם נראה משעמם ושחוק, החליפו אותו. בד ישן יכול להיקרע יותר בקלות.

 

הטיפול בסוכך שלכם לא לוקח כל כך הרבה מאמץ, ושמירה על תקינותו פירושה שהוא יחזיק מעמד זמן רב יותר. זכרו, תמיד תוכלו לדבר עם מתקין הסוככים שלכם לקבלת מידע נוסף כיצד לטפל במבנה הצל שלכם.

 

כעת, כשאתם יודעים קצת יותר כיצד לטפל בסוכך שלכם במהלך עונת המעבר, ספרו לנו איך אנו יכולים לעזור לכם בפרויקט הבא שלכם. תרגישו חופשי ליצור איתנו קשר.