רעיונות לחדר אוכל במטבח: להפיק את המרב מחדר אוכל משולב עם מטבח

אין לכם מקום לחדר אוכל רשמי יותר? אין בעיה. זה שחדר האוכל שלכם חולק חלל עם המטבח שלכם לא אומר ששני האזורים לא יכולים להיות פונקציונאליים, מסוגננים ומעוצבים היטב. בבלוג עיצוב הפנים של היום, אנו דנים ברעיונות לחדר אוכל במטבח כדי שתוכלו להפיק את המרב משילוב חדר האוכל במטבח שלכם.

מהו חדר אוכל משולב מטבח?

באופן כללי, שילוב של חדר אוכל במטבח הוא חדר בבית המשרת מטרה כפולה – הן המטבח והן חדר האוכל. לעתים קרובות, מטבח וחדרי אוכל משולבים חוסכים מקום בבתים ודירות קטנים או שהם תוצאה של קונספט תכנוני יותר. בחלק מהבתים והדירות, חדר האוכל עשוי להיות משולב גם עם הסלון, או אם הוא חלק מדירת סטודיו, ייתכן שאין הבדל אדריכלי בין המטבח, חדר האוכל, הסלון וחדר השינה.

רעיונות לריהוט חדר אוכל למטבח

כשזה מגיע לעיצוב שילוב של חדר אוכל למטבח, הדבר הראשון שאתם צריכים לקחת בחשבון הוא הרהיטים – החל במציאת שולחן האוכל המושלם. בנוסף למציאת פריטים פונקציונאליים העונים על צרכי המטבח וחדר האוכל שלכם, יהיה עליכם גם לוודא שהרהיטים מתאימים כראוי לחלל. להלן כמה מהרעיונות האהובים עלינו לשולחן מטבח קטן שיעזרו לכם ליהנות מחדר המשמש גם למטבח וגם כחדר אוכל.

הישארו עם אי מטבח

במיוחד אם אתם מתמודדים עם מטבח קטן שגם חייב לתפקד כחדר אוכל, זה עשוי להיות הגיוני ביותר לבחור באי מטבח במקום במערכות חדר אוכל מסורתיות יותר. מה שהופך את איי המטבח לכל כך גדולים הוא שהם יכולים לשמש ללא מאמץ מספר מטרות, כולל שטח נוסף לדלפק בעת הכנת ארוחת ערב שאפתנית או כשולחן אוכל שבו המשפחה שלכם יכולה להתכנס לאכול את האוכל הטעים שהכנתם. איי המטבח פועלים נהדר גם כמרחב לילדיכם שעושים שיעורי בית, מפני שהם יכולים לשאול אתכם שאלות בזמן הבישול או להשתמש בהם כמקום עבודה ייעודי לעבודה מרחוק.

אמצו את פינת ארוחת הבוקר

לפני שתוכלו לאמץ את פינת ארוחת הבוקר, עליכם להבין מה היא ומה היא לא. פינות ארוחת בוקר הן לא רק לארוחת בוקר. באופן כללי, פינת ארוחת בוקר היא פינה או חלק מהמטבח המוקדש לשולחן מטבח קטן. באופן מסורתי, פינות ארוחת הבוקר כללו שולחנות מובנים, מקומות ישיבה או ספסלים מרופדים, אם כי ככל שהם יחזרו לפופולריות, תמצאו הרבה עיצובי פנים וסגנונות ריהוט שונים. למרות שמן, פינות ארוחת הבוקר משרתות פונקציות רבות. לא רק שניתן להשתמש בהן כדי להתאסף כמשפחה לארוחות, אלא שקרבתן למטבח הופכת אותן למתאימות לילדים, מכיוון שהם יכולים להקדיש זמן להכין שיעורי בית או מלאכת יד ליד השולחן כשהם עדיין בהשגחת הוריהם במטבח. יצירת פינת אוכל משלכם היא דרך מצוינת לשלב יחד את המטבח וחדר האוכל לחלל אחד שמתפקד היטב.

הפכו את האירוח לפשוט עם שולחנות בגובה של השיש

אנשים רבים שמטבחיהם וחדרי האוכל שלהם חולקים חלל, נוטים להוסיף שולחן אי מטבח בנוסף לשולחן אוכל. אם זה הסידור שלכם, אולי תשקלו לבחור שולחן מטבח בגובה של השיש כדי להשלים בצורה הטובה ביותר את אי המטבח שלכם. שולחן אוכל בגובה השיש לא רק יתאים יותר לגובה אי המטבח שלכם, אלא שהוא יכול להיות נהדר גם לאירוח אורחים, מכיוון שהיושבים ליד השולחן מגיעים בערך לגובה זהה לאנשים שעומדים. גם אם תבחרו שולחן קטן בגובה השיש, עדיין יהיה לכם מקום ישיבה נוסף על אי המטבח לארוחות ערב, והמראה המזדמן מושלם לשילוב חדר האוכל במטבח פחות מסורתי.