מתווכי משכנתאות בישראל

תהליך קבלת משכנתא לשם רכישת נדל"ן בישראל עשוי להיות מבלבל ומתסכל. מתווך משכנתא, עם זאת, יהפוך את התהליך הזה לקל, זול ומובן יותר. הנה כמה מהדברים שאתם יכולים לצפות להם כשרוכשים נדל"ן בישראל:

 

מומלץ מאוד לקבל אישור למשכנתא לפני חתימת חוזה רכישה. בניגוד למדינות אחרות בהן רכישת דירה יכולה להיות "מותנית במימון", חוזה רכישה של נכס בישראל נחשב סופי לאחר החתימה.

 

חשוב גם לציין כי בנק יאשר ללווה משכנתא בהתבסס על אחוז מהערך המוערך של נכס. שמאים בדרך כלל מעריכים נכסים. מסיבה זו, לרוב מומלץ להעריך נכס לפני חתימת חוזה רכישה על מנת שאפשר יהיהלקבוע בדיוק כמה כסף הבנק למשכנתאות מוכן להלוות.

 

זכאות למשכנתא

מוסדות להלוואות בישראל מאשרים בדרך כלל בקשות זכאות למשכנתא על בסיס הכנסות הלווה. נכסי הלווה יכולים לתרום כאן, אך ההכנסה הינה גורם הרבה יותר רלוונטי לאישור המשכנתא. ניתן להשתמש בערבים (בארץ או בחו"ל) למשכנתא במקרה שללווה אין הכנסה מספקת.

אפשרויות למשכנתא

קיימות מספר אפשרויות למשכנתא. המשכנתא יכולה להיות בשקלים, בדולרים, כמו גם במספר מטבעות אחרים. עבור כל מטבע ישנן מספר אופציות למשכנתא. יש להתאים בזהירות את בחירת המשכנתא שתתאים למספר גורמים, ביניהם: מטבע הכנסותיכם, מקום התושבות, השקפות כלכליות ומצב כלכלי. משכנתא זמינה בדרך כלל עד 30 שנה לכל היותר.

 

עלויות נסתרות במשכנתא

השוואה ובחירת אפשרות המשכנתא הטובה ביותר יכולות להיות משימות מאתגרות במיוחד. למשכנתאות רבות יש עלויות נסתרות שיכולות להגדיל משמעותית את עלות המשכנתא. איש מקצוע בתחום, כמו מתווך משכנתאות, יכול לייעץ לכם לגבי האופציה החסכונית ביותר ולעזור לכם להימנע ממלכודות נסתרות של מערכת המשכנתאות הישראלית.

 

שיעור קבוע או שער משתנה?

יש מגוון רחב של אפשרויות קבועות ומשתנות, לכל אחת היתרונות והחסרונות שלה. לווים צריכים להיות זהירים בכל הקשור להבנת מונחים אלה מכיוון שיש להם הגדרות שונות מאשר משכנתא בחו"ל. לחלק מאפשרויות המשכנתא בישראל קיימים קנסות על פירעון מוקדם במקרה שהלווה רוצה לשלם מראש את המשכנתא או למכור את הנכס לפני שהמשכנתא נפרעת. מוסדות ישראליים להלוואות בדרך כלל ישאילו לכל היותר 70% ממחיר הנכס עבור אזרחי ישראל. עבור תיירים וקונים זרים, החוק מגביל את המשכנתא ל-50% בלבד ממחיר הרכישה.